Różnice między oponami

 

Jakie są podstawowe różnice pomiędzy rodzajami opon?

 

Każdego roku przed zimą kierowcy stoją przed dylematem wyboru odpowiednich opon. W każdym medium poniekąd zalewani są wieloma reklamami ukazujące wyższość opon zimowych nad oponami całorocznymi. Podpowiemy, w jaki sposób wybrać odpowiedni produkt do poszczególnych aut na poszczególne pory roku.

 

Opony na różne warunki różnią się składem wykonania, wytrzymałością na temperaturę, przyczepnością, a także istotną kwestią, jaką jest bieżnik. Dlaczego warto przyjrzeć mu się bliżej? Odpowiada za efektywne odprowadzanie wody, błota i śniegu z opon, a co za tym idzie, zapewnia lepszą przyczepność na drodze. Opony zimowe mają dodatkowe rowki, które pozwalają na pewniejsze prowadzenie auta. Wielu użytkowników samochodów twierdzi, że opony zimowe to jedynie chwyt marketingowy, który pozwala namówić do kupna kolejnego rodzaju ogumienia. Czy jednak takie rozumowanie ma sens? Pozorne oszczędności mogą szybko przestać być odpowiednim argumentem. Nie chodzi tu tylko o potencjalne spowodowanie wypadku lub marnotrawstwo bieżnika latem. Mimo tego, że w Polsce właściciel auta nie jest jeszcze zobligowany do wymiany opon letnichna tzw. “zimówki”, co jednak nie oznacza, że nie może otrzymać mandatu po prostu za zły stan ogumienia pojazdu. Podczas wyjazdu w ferie np. do Czech, Austrii czy Niemiec musimy pamiętać, aby zainstalować opony zimowe, a nawet miejscami dodać do nich specjalne łańcuchy. W naszym asortymencie znajdziesz odporne modele, np. Nokian WR SUV 3, Dunlop Winter Sport 3D i 4D, Pirelli Scorpion Winteroraz Sottozero 2-3, Michelin Latitude Alpin LA2 i Pilot Alpin PA4, Continental TS850Pczy Vredestein Wintrac, które pozwolą na komfortowe podróżowanie, a także brak problemów z policją – również w naszym kraju.

 

Eksperci są zgodni, że opony letnie sprawdzają się najlepiej w temperaturze powyżej 7 stopni Celsjusza. Dzięki temu, że będziemy z nich korzystać w cieplejszych miesiącach, nie będą zużywać się tak szybko, jak inne rodzaje ogumienia. Są także bardziej stabilne na suchej nawierzchni. Wielu kierowców narzeka na ich twardość po przejściu z “zimówek”, jednakże przyzwyczajenie się do nich nie powinno potrwać długo, a przełoży się jedynie na większe bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dobrym wyborem będą na pewno sprawdzone i renomowane modele Pirelli P0(Zero), a także opony Continental Sport Contact 5 oraz 6.

 

Opony całoroczne to najbardziej ekonomiczna alternatywa, z którą możemy mieć problem zarówno przy intensywnych opadach śniegu i deszczu (gorsze odprowadzanie wody i błota niż w oponach zimowych), a także dłuższa droga hamowania przy słonecznej aurze i suchej nawierzchni ze względu na wyśrodkowaną specyfikację techniczną. Nie oznacza to jednak, że nie warto przyjrzeć się zaawansowanym modelom, które mogą okazać się świetnym wyborem dla osób, które nie podróżują często autem – w trudnych warunkach pogodowych wybierają komunikację miejską, a przy słonecznej aurze rower lub spacer. Jest to kompromisowe rozwiązanie, które może zadowolić wielu, lecz nie wszystkich.

 

Przypominamy, iż w przypadku wyboru opon, warto pomyśleć o kupnie solidnych felg aluminiowych. Na OPOSERWIS.pl znajdziesz modele m.in. do aut BMW i AUDI.

w Oposerwis.pl

infoTylko nowe i oryginalne produkty. W oposerwis.pl sprzedajemy tylko nowe produkty z gwarancją producenta.  Opony bez podanej daty produkcji są, nie starsze niż 36 miesięcy. Opony starsze, przecenione od 10% do 70% !!! maja podany rok produkcji w opisie.

okBezpieczne zakupy. Każda przesyłka jest ubezpieczona na czas transportu. Masz 2 wygodne sposoby zapłaty za towar:
Za pobraniem, towar opłacasz przy odbiorze u kuriera który dostarcza produkt. Płatność elektroniczna, płacisz za towar przelewem.
Jeżeli towar jest niezgodny z opisem. Zwracasz na nasz koszt.

helpFachowe doradztwo. Mamy duże doświadczenie w dobieraniu odpowiedniej konfiguracji opon i felg do różnego typu aut. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać właściwy towar. Infolinia: +48 888 100 401

Trwają prace techniczne.
Wracamy na wiosnę !!
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie