Jaki rodzaj opon wybrać?

Nie wszyscy posiadający prawo jazdy zdają sobie z tego sprawę, że każdy kierowca jest zobligowany prawnie do korzystania z opon o ściśle określonych parametrach. W Kodeksie Drogowym możemy przeczytać między innymi o kwestiach regulacji ich ciśnienia, wyboru bieżnika czy nacisku. Dla osób, które nie mają wiedzy w branży, z pomocą przychodzą europejskie oznaczenia dostępne na etykietach produktów. W prosty sposób informują o atrybutach redukcji hałasu, przyczepności, a także klasie energetycznej – powiązanej z zużyciem paliwa podczas jazdy.

 

Poniżej zamieszczamy krótką “ściągawkę”, która pomoże każdemu użytkownikowi auta w kupnie każdego typu oponzimowych, letnich, a także całorocznych.

 

1. Sprawdź opinie i ogólnodostępne testy – porównaj, co sądzą o nich Internauci, a także to, jak poszczególne modele wypadły w zestawieniach wytrzymałościowych.

2. Pamiętaj o wyborze odpowiedniego rozmiaru – dobrze dobrane opony pozwalają na zwiększenie komfortu jazdy, a także generują oszczędności.

3. Porównaj ceny w różnych sklepach z oponami.

4. Postaraj się odpowiedzieć na pytania – jaki jest Twój styl jazdy, na jakich trasach wykorzystujesz auta? Dla samochodów terenowych warto wybrać opony terenowe 4x4typu off road, lecz dla “kierowców niedzielnych” są one po prostu niepotrzebne.

5. Zdecyduj czy potrzebujesz opon tradycyjnych, czy może z innowacyjnymi technologiami (np. Run Flat), które podnoszą ich cenę, ale i także zwiększają wydajność na różnej nawierzchni.

 

W naszym sklepie z oponami przygotowaliśmy intuicyjną wyszukiwarkę, która pozwala na wyszczególnienie produktu ze względu na kilka najważniejszych zmiennych – szerokość, profil, średnicę, sezon, typ pojazdu, obecność technologii Run Flat oraz producenta. Na OPOSERWIS.pl znajdziesz opony Continental, Dunlop, Michelin, Goodyear, Nokian, Pirelli czy Vredestein. W razie pytań, problemów lub po prostu chęci uzyskania pomocy, skontaktuj się z naszymi specjalistami!

w Oposerwis.pl

infoTylko nowe i oryginalne produkty. W oposerwis.pl sprzedajemy tylko nowe produkty z gwarancją producenta.  Opony bez podanej daty produkcji są, nie starsze niż 36 miesięcy. Opony starsze, przecenione od 10% do 70% !!! maja podany rok produkcji w opisie.

okBezpieczne zakupy. Każda przesyłka jest ubezpieczona na czas transportu. Masz 2 wygodne sposoby zapłaty za towar:
Za pobraniem, towar opłacasz przy odbiorze u kuriera który dostarcza produkt. Płatność elektroniczna, płacisz za towar przelewem.
Jeżeli towar jest niezgodny z opisem. Zwracasz na nasz koszt.

helpFachowe doradztwo. Mamy duże doświadczenie w dobieraniu odpowiedniej konfiguracji opon i felg do różnego typu aut. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać właściwy towar. Infolinia: +48 888 100 401

Trwają prace techniczne.
Wracamy na wiosnę !!
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie